آیا می دانید چگونه می توان ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کرد؟

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
آیا می دانید چگونه می توان ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کرد؟
نوشته شده توسط: Parisa Nosrati
۱۹ تیر ۱۳۹۸
160

تحصیل در کانادا دارای متقاضیان بسیار زیادی است، تنها کافیست شرایط آن را داشته باشید تا بتوانید به راحتی ویزای تحصیلی گرفته و به کانادا مهاجرت کنید.

در ابتدا لازم است که در مورد یک اشتباه رایج افرادی که میخواهند ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند، صحبت کنیم. عده ای تصور می کنند که اگر تنها پذیرش تحصیلی از سوی یک دانشگاه را داشته باشند دیگر به راحتی میتوانند به کانادا مهاجرت کرده و تحصیل خود را ادامه دهند، اما لازم به ذکر است که پذیرش تحصیلی شما بدون اخذ ویزای تحصیلی هیچگونه اعتباری نخواهد داشت.

بنابراین باید حتما با یک وکیل و مشاور حقوقی صحبت کنید تا به مشکل روبرو نشوید.

از آنجایی که کشور کانادا دارای شرایط تحصیلی بسیار خوبی می باشد و همچنین از وضعیت اقتصادی بسیار خوبی برخوردار می باشد، جزو بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل است. آیا می توانید که فرزندان شما از ۴ سالگی می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنند؟

کشور کانادا سالانه بیشترین تعداد افراد دانشجو را پذیرش می کند، که پذیرش برای تحصیل در کشور کانادا باید طبق مراحل قانونی زیادی انجام شود، زیرا: این کشور تا به امروز توانسته بهترین و با کیفیت ترین سیستم آموزشی ممکن را برای دانشجویان و دانش آموزان خود فراهم کند.

شرایط تحصیل در کانادا:

برای تحصیل در کانادا در ابتدا باید ظرفیت ها و شرایط پذیرش دانشگاهی که می خواهید در آن ادامه تحصیل دهید را بطور کامل بررسی کنید. همچنین باید شرایط پذیرش در رشته ای که می خواهید بخوانید را هم بطور کامل بررسی کنید و مهم تر از مواردی که در بالا ذکر شد، باید بررسی کنید که آیا شرایط ادامه تحصیل و پذیرش اولیه را برای ادامه تحصیل در دانشگاهی که در نظر گرفته اید دارا هستید؟

بیشتر بخوانید:

مهاجرت به کانادا و شرایط اخذ اقامت آن

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که افراد انجام میدهند، پیش از اینکه شرایط پذیرش دانشگاه و یا مرکز آموزشی را بررسی کنند، مستقیما برای ثبت نام و اخذ ویزای تحصیلی اقدام می کنند، توجه داشته باشید برای افرادی که در دیگر کشورها زندگی میکنند این روند کاملا درست میباشد، اما برای افراد ایرانی این قضیه کاملا برعکس است.

در ابتدا شما باید برای پذیرش تحصیلی اقدام کنید و پس از اینکه با ادامه تحصیل شما در کشور کانادا موافقت شد باید برای اخذ ویزای تحصیلی نیز اقدام نمایید.

مدارک لازم برای ادامه تحصیل در کانادا:

  • داشتن تمکن مالی
  • عدم سوپیشینیه
  • داشتن سلامت روح و روان
  • در صورتیکه که فرد به سن قانونی نرسیده باشد باید پدر و مادرش دارای تمکن مالی باشند
  • داشتن دو قطعه عکس پاسپورتی پشت نویسی شده
  • ترجمه ی تمام مدارک به زبان انگلیسی، بجز ادامه تحصیل در کشور کبک، که ترجمه ی مدارک به زبان فرانسوی نیز قابل قبول می باشد
  • بررسی زمان شروع دوره تحصیلی شما و زمان اخذ ویزای تحصیلی

یکی از مهم ترین کارهایی که شما باید پس از اخذ ویزای تحصیلی انجام دهید، تحویل یک نامه درباره اینکه اهداف شما برای ادامه تحصیل در کانادا چیست و چه برنامه هایی برای آینده ی تحصیلی و کاری خود در کانادا دارید می باشد، شما باید این نامه را به سفارت تحویل دهید و در نهایت در پرونده ی شما درج خواهد شد.

نظرات و اطلاعات خود را با درمیان بگذارید.