آشنایی با کشور فرانسه

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
آشنایی با کشور فرانسه
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
26 جولای 2020
97

کشور فرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه یکی از کشور های اروپای غربی است .فرانسه نیز مانند دوکشور دیگر اسپانیا و مراکش دارای سواحلی در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می باشد،دراین مقاله آشنایی با کشور فرانسه را بررسی می نماییم .

فرانسه از شمال شرقی،شرق و جنوب غربی دارای مرزمشترک با بلژیک ،لوکزامبورگ ،آلمان ،سوئیس،ایتالیا،موناکو،اسپانیا و آندوراست .

فرانسه با مساحت ۶۴۳هزار کیلومترمربع بزرگترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا است این کشور باجمعیت ۶۹میلیون نفر دومین کشور پرجمعیت بعد از آلمان در اتحادیه اروپا است .

بعلت استانداردهای بالای زندگی، تحصیلات، سلامت، امید به زندگی، آزادی و شاخص بالای توسعه انسانی فرانسه از جمله کشورهای مناسب  برای زندگی است .

تحصیل در فرانسه

بعلت پایین بودن هزینه های تحصیل در فرانسه افراد بسیاری خواهان تحصیل در این کشور می باشند . اغلب دانشگاه های فرانسه به زبان فرانسه تدریس می کنند اماهستند دانشگاه هایی که به زیان انگلیسی با رشته های محدود هم تدریس کنند .

برای اخذ پذیرش بایستی درماه فوریه(بهمن ماه) اقدام نموده و جوابیه درژوئیه یعنی تیرماه ازطرف دانشگاه صادر خواهد شد .سپس برای ویزای دانشجویی اقدام می نمایید که حدود ۷۰روز زمان می برد .

برای افرادی که مایل به تحصیل در این کشور هستند ویزای همراه نیز برای همسر و فرزندان نیز صادر می شود .

برای گرفتن اقامت دائم پس از اتمام تحصیل بایستی بطور تمام وقت به مدت ۵ سال تمام کار انجام دهید.

مقاطع تحصیل در کشور فرانسه

تحصیل در سه مقطع لیسانس ،فوق لیسانس و دکترا در فرانسه امکان پذیر می باشد .اشاره به این نکته ضروری است که کشور فرانسه کلیه دانشگاه ها و مراکز عالی کشور ایران را قبول دارند . لذا برای پذیرش دانشجو مشکلی از این لحاظ وجود ندارد .

برای اخذ ویزا و پذیرش در دانشگاه داشتن مدرک زبان فرانسوی TCF یا DELF و یا دانستن زبان فرانسه به همراه مدرک B2 الزامی می باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور فرانسه برای دانشجویان شغل محسوب می شود و حقوق دریافت می کنند . دوره تحصیل در مقطع دکترا ۳تا ۵ سال است .

دانشگاه های فرانسه برای پذیرش دانشجو شرط سنی خاصی را اعلام نکرده اند اما بهتر است برای مقطع لیسانس زیر ۲۳سال و مقطع ارشد زیر ۳۰سال و مقطع دکترا تا ۳۵ سال برای اخذ پذیرش اقدام نمایید .

آشنایی با کشور فرانسه به پایان رسید برای اطلاعات  بیشتر میتوانید به دفتر دارالترجمه رسمی کرمانشاه  مراجعه نمایید

مطالب مرتبط صفحه نخست