تحصیل در کشورهای مختلف

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
تحصیل در کشورهای مختلف
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
22 جولای 2020
81

مهاجرت و تحصیل در کشورهای مختلف دنیا یکی از مواردی است که توجه بسیاری را به خود جلب می نماید لذا به منظور تحصیل بایستی نحوه ورود به دانشگاه ،میزان شهریه و هزینه های زندگی  و فرهنگ کشور مقصد  را مورد بررسی قرارداده تابتوان باتوجه به شرایط هر فرد بهترین انتخاب را انجام دهیدم . ما دراین مقاله  شرایط  تحصیل درچند  کشور را مطالعه می نماییم .

 

تحصیل رایگان

تحصیل رایگان در کشورهای اتحادیه اروپا نظیر آلمان ، اتریش، فنلاند، فرانسه، نروژ، دانمارک، ایسلند، اسپانیا، ایتالیا، جمهوری چک و مجارستان، لهستان، اسلونی برای دانشجویان بین المللی و با حد اقل هزینه برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا امکان پذیر است بهتر است قبل از انتخاب مقصد برای تحصیل رایگان  با قوانین حاکم برکشور مورد نظر و همچنین شرایط و مدارک مورد نظر جهت اخذ پذیرش از دانشگاه و همچنین هزینه زندگی کشور مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید.

تحصیل درکشور ایتالیا  :

کشور ایتالیا به علت  سطح علمی بالای دانشگاه ها و مطرح در سطح جهان نظیر دانشگاه های ساپینزا،بولونیا،پلی تکنیک میلان،تورین و … و به علت سهولت در پذیرش دانشجو ،جز بهترین کشور ها برای تحصیل در نظر گرفته می شود .

در این کشور امکان تحصیل به زبان های ایتالیایی و انگلیسی وجود دارد .ولی باید این نکته را مد نظر قرار داد که مردم ایتالیا انگلیسی زبان نیستند لذا دانشجویانی که دانشگاه های زبان انگلیسی را انتخاب می کنند بایستی زبان ایتالیایی رابرای برقراری رابطه با مردم را فرا گیرند .

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مناسبتر می باشد بطوریکه میانگین هزینه زندگی در این کشور حدود ۶۰۰تا ۷۰۰یورو می باشد .

تحصیل در کشور ترکیه :

کشور ترکیه به علت وجود دانشگاه‌هایی همچون؛ دانشگاه فنی خاورمیانه METU ، دانشگاه بسفور استانبول، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه آنکارا، دانشگاه آنادولو و… ازجمله دانشگاه‌ها معتبر جهانی هستند، که تعداد زیادی متقاضی را در سراسر دنیا بورس تحصیلی می‌کنند. این کشور می تواند گزینه مناسبی برای دانشجویان ایرانی باشد .

جهت پذیرش در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمون ورودی شرکت نموده و در صورت  کسب نمره قبولی می توانند جهت ثبت نام اقدام نمایند لازم به ذکر است که معدل دوره های آموزشی قبلی نیز جهت دریافت بورس تحصیلی موثراست .

زبان آموزشی در داشنگاه های دولتی ترکیه انگلیسی است لذا قبولی در آزمون‌های TOEFL یا IELTS الزامی است

شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه کاملا رایگان است و در صورت تمایل دانشجو خوابگاه رایگان در اختیار وی قرار می دهند .

تحصیل در کشور آلمان

در کشور آلمان امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان داخلی و خارجی فراهم است و دارای دانشگاه‌هایی همچون؛ مونیخ (LMU)، گوته فرانکفورت، مونس‌تر، کلن، هامبورگ و… که جزو دانشگاه‌های دولتی هستند، و دانشجو هزینه‌ای بابت شهریه به این دانشگاه‌ها پرداخت نخواهد کرد.

تحصیل در کشور نروژ

تحصیل برای دانشجویان داخلی و خارجی در نروژرایگان می باشد و لی دانشجو باید بابت ثبت نام و هزینه های اداری

در هرترم مبلغی درحدود ۳۰۰الی ۶۰۰NOK پرداخت نماید .

تحصیل درکشور اتریش

دانشگاه های دولتی کشور اتریش امکان تحصیل رایگان و یا با هزینه ناچیز را برای دانشجویان داخلی و خارجی فراهم کرده است بطوریکه برای دانشجویان ایرانی شهریه بسیار ناچیز ۱۰۰۰الی ۱۶۰۰۰ دلار در سال در نظر گرفته است

تحصیل برای متقاضیان بین المللی اروپا در این کشور کاملا رایگان می باشد .

دراین مقاله به بررسی تحصیل در کشورهای مختلف پرداختیم . برای اطلاعات  بیشتر میتوانید به دفتر دارالترجمه رسمی کرمانشاه  مراجعه نمایید