آشنایی با کشور فنلاند

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
آشنایی با کشور فنلاند
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
28 جولای 2020
15

فنلاند با عنوان رسمی جمهوری فنلاند کشوری است در شمال اروپا .فنلاند در شرق با کشور روسیه و درشمال با کشور نروژ، درغرب با کشور سوئد و در جنوب باکشور استونی همسایه می باشد .ما در این مقاله به آشنایی با کشور فنلاند می پردازیم.

کشور فنلاند حدود ۵/۵میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن هلسیکنی است .

واحد پول آن یورو است و دو زیان فنلاندی و سوئدی در این کشور رسمیت دارند .۷۸درصد مردم آن مسیحی و ۲۰درصد نیز مذهبی ندارند .حدود ۵درصد به زبان سوئدی تکلم می کنند .

مساحت فنلاند با احتساب وسعت آبی و قلمرو خشکی ۳۳۸۴۳۲ کیلومتر مربع است.

فنلاند از نظر جمعیت کم‌تراکم‌ترین کشور در اتحادیه اروپاست و از نظر مساحت هشتمین کشور دراروپاست .

فنلاند از سدهٔ دوازدهم تا آغاز سدهٔ نوزدهم جزئی از سوئد بود  و پس از آن در دوره‌ای تبدیل به یک دوک‌نشین بزرگ خودگردان در امپراتوری روسیه  شد و پس از انقلاب روسیه این کشور استقلال یافت .

فنلاند یکی از کشورهایی است که هر ساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می‌گیرد.

تحصیل در فنلاند

دانشگاه هلسینکی کشور فنلاند یکی از ۱۱۰ دانشگاه برتر دنیا است . امکان معادل سازی دروس ارائه شده در این دانشگاه برای ۹۶ دانشگاه برتر در کشورهای دیگر وجود دارد. فضای بیمارستانی و دوره های ایده آل داروسازی در کشور فنلاند برای همه دانشجویان بین المللی فراهم می باشد و استاندادرهای یادگیری در زمینه پزشکی بسیار قدرتمنداست .

در فنلاند کودکان خردسال پیش از رسیدن به سن دبیرستان میتوانند وارد دوره های پرورش خردسال شوندکه شامل مهارت های اجتماعی ،دستی ،هنری و … می باشد گذراندن دوره پیش دبستانی به مدت یکسال اجباری است .

مقطع ابتدایی از ۷سالگی آغاز میشود و دوره آن  9سال می باشد .

تحصیل رایگان در کشور فنلاند

برای تحصیل رایگان در این کشور بایستی تابعیت فنلاند را داشته و شهروند این کشور باشید .

برای کسانی که اقامت موقت کشور فنلاند را دارند تحصیل رایگان فراهم نشده است .

شرایط تحصیل رایگان برای مقطع دکترا

۱- فرد دارای تز دکترا باشد که غیر تکراری بوده و توجیه اقتصادی برای حداقل ۵ سال اول داشته باشد

۲- فرد دارای سابقه کار پژوهشی مشخص در رشته تحصیلی خود به مدت حداقل ۱۲ سال باشد.

۳- فرد بتواند در مقطع دکترا یک مسیر کارآفرینی درست در کشور فنلاند فراهم سازد.

انواع بورسیه تحصیلی

۱- بورسیه تحصیلی ۵۰ درصدی: در این نوع بورسیه تحصیلی شما باید از شرایط علمی مشخصی برخوردار باشید تادولت کشور فنلاند ۵۰ درصد از شهریه شما را پوشش دهد. به عنوان مثال در دانشگاه  کمپس کووییو اگر افراد بتوانند امتیاز زبان خود را در وضعیت ۹۰ درصد نگاه دارند و دارای تز پایان نامه خوب برای مقطع کارشناسی ارشد باشند می توانند از بورسیه تحصیلی  50 درصدی هزینه های شهریه استفاده کنند. دانشجو می تواند برای سال اول از خوابگاه استفاده کند  ومی تواند از بن کتاب و تخفیف ویژه خرید کتاب استفاده نماید.

۲- بورسیه تحصیلی ۷۰ درصدی: در دانشگاه بزرگ و مشهور هلسینکی افرادی که دارای مقطع فوق لیسانس و دکترا می باشند می توانند از بوسیه تحصیلی ۷۰درصدی برخوردارشوند. بیشترین بودجه ای که برای این نوع بورسیه ارزیابی شده است در رشته های کشاورزی و جنگلداری و همینطور علوم زیستی و داروسازی است. دانشگاه هلسینکی حمایت زیادی بر روی بخش داروسازی دارد و افرادی که دارای تجربه کاری مشخص در این زمینه  هستند و یا مسیر خوبی برای آینده دارویی کشور فنلاند در نظر دارند به سادگی می توانند از محیط دانشگاهی و ابزارهای آزمایشگاهی کشور فنلاند به صورت رایگان استفاده کنند. همینطور شرایط پوشش شهریه نیز به سقف ۷۰ درصد می‌رسد.

۳- بورسیه تحصیلی ۱۰ الی ۱۵ درصدی : این بورسیه برای رشته های هنر و رشته های وابسته به آن در نظر گرفته شده است .

ما دراین مقاله به شرح مختصری از آشنایی با کشور فنلاند و شرایط تحصیل دراین کشور پرداختیم لذا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به دارالترجمه کرمانشاه مراجعه نمایید .