مهاجرت به کانادا و شرایط اخذ اقامت آن

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
مهاجرت به کانادا و شرایط اخذ اقامت آن
نوشته شده توسط: Parisa Nosrati
۰۳ مرداد ۱۳۹۸
250

مهاجرت به کانادا امروزه در بین بسیاری از افراد رواج یافته و کانادا جزو کشورهایی بشمار می آید که بیشترین تقاضا را برای مهاجرت از سوی افراد دیگر کشورها دارد.

ما در این مقاله قصد داریم تمامی اطلاعاتی که برای اخذ اقامت کانادا لازم است که داشته باشید را در اختیار شما قرار دهیم.

کشور کانادا با توجه به وسعت و شرایط آب و هوایی خیلی خوبی که دارد بسیار مورد توجه افراد برای مهاجرت قرار گرفته است، از طرفی این کشور بخاطر برقرار کردن یک شرایط ایده آل بسیار مناسب برای شهروندان خود توانسته رضایت آنها را برای اقامت کانادا جلب کند.

همچنین به خاطر شرایط خوب اقتصادی این کشور و بروز بودن و مدرن بودن سطح زندگی شهروندان آن، مهاجرت به کانادا متقاضیان بسیار زیادی دارد.

اخذ اقامت در کانادا:

اخذ اقامت کانادا از راه هی مختلفی میسر می شود که ما در زیر چند نمونه از آنها را برای شما ذکر خواهیم کرد.

  • اقامت کوتاه مدت: اخذ اقامت کوتاه مدت و یا اقامت موقت، بصورت ۶ ماهه می باشد که شما می توانید از طریق ویزای  توریستی از آن استفاده کنید.
  • اقامت بلند مدت: اخذ اقامت بلند مدت و یا دائم، که حداقل زمان آن ۶ ماه می باشد، از طریق دریافت کارت (Permanent Residence Card)  امکان پذیر می باشد. اما این نکته را فراموش نکنید که این کارت هر ۵ سال یکبار باطل شده و شما اگر قصد  دارید باز هم در آن کشور بمانید باید آن را دوباره تمدید کنید. حال در ادامه قصد داریم که در مورد اخذ انواع اقامت دائم در کانادا صحبت کنیم.

روش های مهاجرت به کانادا:

برای مهاجرت به کشور کانادا راهکارهایی بسیار زیادی وجود دارد که شما برای مهاجرت از طریق هریک از آنها نیازمند وکیل قانونی خواهید بود.

اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری:

زندگی در کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری شانس بیشتری نسبت به دیگر روش های اخذ اقامت دائم کانادا را دارد، زیرا دولت در ازای پیشرفت اقتصادی کشور خود اقامت دائم شما را تایید خواهد کرد.

اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای تحصیلی

        از آنجایی که کشور کانادا دارای کیفیت وضعیت تحصیلی و آموزشی بسیار بالایی است ، بیشترین متقاضی برای ادامه تحصیل را در بین دیگر کشورها را دارد.

اما برای ادامه ی تحصیل در این کشور شما باید شرایط لازم را داشته باشید تا به اقامت شما موافقت شود. از جمله ی این شرایط می توان به : داشتن مدرک IELTS، توان پرداخت هزینه های تحصیل و داشتن معدل بالا اشاره کرد. ممکن است به دریافت کمک هزینه های تحصیلی فکر کرده باشید، اما باید بدانید که پرداخت وام و یا کمک هزینه های تحصیلی بیشتر برای دانش آموزان و دانشجویان بومی محلی امکان پذیر است و به این آسانی با در خواست شما موافقت نخواهد شد.

اخذ اقامت کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی یکی دیگر از روش های اخذ اقامت کانادا می باشد، و عده ای تصور میکنند که از این طریق به راحتی می توانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند.

به دلیل خطرات بسیار زیادی که دارد و همچنین به دلیل طی کردن راهکارهای قانونی بسیار زیادی که کشور کانادا دارد، به شما توصیه می کنیم که پناهندگی در کانادا را بطور کامل فراموش کنید.

اخذ اقامت کانادا از بدو تولد

اگر فرزند شما در کشور کانادا بدنیا بیاید اقامت دائم او در آن کشور صادر خواهد شد و دیگر لازم نیست که مراحل قانونی را برای اخذ اقامت دائم طی شود.

اخذ اقامت کانادا به واسطه ی ازدواج

شما می توانید برای اینکه اقامت کانادا را داشته باشید با فردی که تبعه ی کشور کانادا است، یعنی دارای پاسپورت کانادایی می باشد ازدواج کنید و سپس مدارک خود را به سفارت تحویل دهید.

اگر بخواهید از این طریق اقامت کانادا را بدست آورید دیگر نیازی به وکیل نخواهید داشت.

اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای کاری:

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه ی کاری یکی دیگر از روش های مهاجرتی است که شما می توانید از آن طریق برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

اگر بخواهید از این طرق مهاجرت کنید باید در ۲ مرحله آزمون شرکت کنید و بتوانید حد نصاب نمره را کسب کنید، پس از اینکه حدنصاب نمره را کسب کردید برای شما دعوتنامه ی کاری ارسال خواهد شد.

اگر برای شما دعوتنامه ی کاری از سوی کشور کانادا ارسال شود، یک مزیت به حساب می آید زیرا، شرایط اقامت برای شما آسان تر خواهد شد.

پاسخ دهید

2 دیدگاه

دیدگاه های این نوشته

  1. Nilofar گفت:

    ممنون بابت اطلاعات خوبی که در پست ذکر شده

مطالب مرتبط صفحه نخست