شرایط ورود به برلین

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
شرایط ورود به برلین
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
20 دی 1400
496

شرایط ورود به برلین را مطالعه کنید.

برای ورود به آلمان به چه چیز نیاز دارم؟

در صورتیکه شهروند زن/مرد یک کشور عضو اتحادیه اروپا باشید، برای ورود به آلمان به ویزا نیاز نخواهید داشت. اگر در آلمان کار می‌کنید، دوره‌های آموزشی را می‌گذرانید یا می‌خواهید تحصیل کنید، می‌توانید بدون هیچ محدودیتی این کار را انجام دهید. درست مانند هر فرد دیگری که به طور دائم در آلمان زندگی می‌کند، شما باید بعد از نقل مکان در یک آپارتمان نزد دفتر منطقه ثبت نام کنید. با مردم اهل آیسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس مانند شهروندان اتحادیه اروپا برخورد خواهد شد. آنها به ویزا نیاز ندارند و مجاز هستند که در آلمان کار یا تحصیل کنند.

افرادی که تایعیت هیچ کدام از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس را ندارند، برای ورود به آلمان به یک ویزا نیاز دارند. اگر می خواهید کمتر از ۹۰ روز در آلمان اقامت کنید، یک ویزای شنگن (نوع C) نیاز دارید. اگر می خواهید بیش از ۹۰ روز در آلمان بمانید، مثلا برای تحصیل، کار یا پیوند به خانواده، باید پیش از سفر یک ویزای ملی (ویزای نوع D) برای هدف مذکور درخواست کنید.

افرادی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیامده‌اند باید برای ورود به آلمان ویزا داشته باشند. با این حال، موارد استثنایی درباره شرایط اخذ ویزا وجود دارد. اگر شما از این شرایط اخذ ویزا معاف هستید، می‌توانید .آن را درفهرست بیابید در این صورت شما مجاز هستید که برای یک مدت شش ماهه تا ۹۰ روز در آلمان بمانید. دوره شش ماهه از روز ورود به جمهوری فدرال آلمان یا به عبارت دیگر به منطقه شنگن آغاز می‌شود. در طول این مدت زمان، شما مجاز هستید تا زمانی اقامت شما از ۹۰ روز تجاوز نکرده است، از آلمان خارج شده و یا وارد این کشور شوید.

شهروندان استرالیا، اسرائیل، ژاپن، کانادا، نیوزلند، کره جنوبی و آمریکا می‌توانند بیش از ۹۰ روز در آلمان بمانند. اگر قصد دارد به طور دائم در آلمان بمانید، می‌توانید پس از ورود مجوز اقامت مرود نیاز را دریافت کنید تا زمانی که قصد کار کردن وجود نداشته باشدف این مورد برای شهروندان آندورا، برزیل، ال سالوادور، هندوراس، موناکو و سن ماریو نیز صدق می‌کند.

شما می‌توانید اطلاعات بیشتری را درباره اقامت و تحت عنوان مجوز اقامت کسب نمایید.

کجا می‌توانم برای دریافت ویزا تقاضا دهم؟

شما باید قبل از ورود به کشور برای دریافت ویزا تقاضا دهید. تقاضای ویزا باید در یک سفارتخانه مربوطه یا در سرکنسولگری جمهوری فدرال آلمان در کشوری که در حال حاضر در آنجا زندگی می‌کنید، ارائه شود. باید یک دلیل منطقی برای اقامت خود داشته باشید تا تقاضای ویزا دهید. ابتدا، از ویزای شما در آلمان به عنوان مجوز اقامت لینک وبگاه حق اقامت شما استفاده خواهد شد، که برای شروع تحصیل، کار یا برای تقاضای پیگیری ورود اعضای خانواده مهم است.

شرایط ورود به برلین در این اینجا به پایان رسید لطفا نظرات خود را برای ما ثبت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به دارالترجمه رسمی کرمانشاه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط صفحه نخست