کار در کانادا و شرایط اخذ اقامت کاری

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
کار در کانادا و شرایط اخذ اقامت کاری
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
08 آگوست 2019
163

کار در کانادا ، یکی از راه هایی است که شما می توانید از طریق آن اقامت دائم و یا موقت کانادا را اخذ کنید. همانطور که می دانید کشور کانادا از آن دسته کشورهایی است که سالانه بیشترین تعداد مهاجرین را پذیرش می کند.

اگر شما بخواهید اقامت کاری کانادا را اخذ کنید باید در دو مرحله مدارک و شرایط شما پذیرش شود و سپس تصمیم برای اجازه ی اقامت شما صادر خواهد شد.

شرایط برای اخذ اقامت کاری در کانادا:

برای کار در کانادا در ابتدا باید در وب سایت مهاجرتی کانادا یک پروفایل کاربری برای خود بسازید و سپس پس از بررسی مدارکی که شما ارائه داده اید و اطلاعاتی که در پروفایل خود ثبت کرده اید به شما امتیازاتی داده خواهد شد، که یکی از مهم ترین آنها تسلط داشتن به زبان انگلیسی و یا در بعضی موارد تسلط به زبان فرانسوی است.

طی سال های اخیر یک قانون جدید برای اخذ اقامت کاری کانادا وضع شده است، اگر شما اقوام درجه یکی را در کانادا داشته باشید و همچنین اگر به زبان فرانسوی تسلط کامل داشته باشید، می توانید به اخذ اقامت امید بیستری نسبت به سایر افراد داشته باشید، اگر پروفایل کاربری شما و اطلاعاتی که ثبت شده است بتواند موفق به کسب ۴۱۵ امتیاز شود، اقامت شما تقریبا تایید شده است.

پس از تایید نهایی مد ارک شما از طرف دولت فدرال برای شما یک دعوتنامه برای شما ارسال خواهد شد و پساز اخذ دعوتنامه ی کاری شما ۹۰ روز فرصت دارید تا نسبت به تا رزومه کاری خود را روزمه آنلاین خود را بصورت انلاین ثبت کنید.

توجه داشته باشید که اگر برای شما دعوتنامه ی استانی ارسال شود شما در واقع برای شما ۶۰۰ امتیاز اضافه در بر خواهد شد که یک مزیت بحساب خواهد آمد.

اگر دعوتنامه شما باطل شود، در واقع شما باید اطلاعات خود را ثبت کنید، که مجددا برای شما دعوتنامه صادر شود و شانس خود را برای اخذ اقامت امتحان کنید.

بیشتر بخوانید:

ویزای کاری المان

استفاده از سیستم job bank :

در کشور کانادا سیستمی وجود دارد بنام job bank در واقع سیستم کاری این مجموعه بدین شکل است که این بخش از اطلاعات و رزومه ی کاری افرادی که موفق به دریافت دعوتنامه نشده اند حمایت کرده و شما می توانید در این سیستم یک پروفایل کاربری برای خود تشکیل دهید و شانس خود را برای دریافت دعوتنامه ی استانی از سوی کارفرماها امتحان کنید.

یکی از نکاتی که بسیار حائز اهمیت است، صحت اطلاعات و ثبت دقیق اطلاعات از سوی شماست، زیرا اگراطلاعات بسوی دقیق ثبت نشود قطعا برای اخذ اقامت شما مشکل بوجود خواهد آمد و برای ۵ سال نمی توانید برای اخذ اقامت کاری اقدام کنید.

پس از اینکه برای شما دعوتنامه نهایی ارسال شد شما باید ابزار CRS Tool را نصب کرده و با دقت به سوالاتی که از شما پرسیده می شود پاسخ دهید، صحبت پاسخ های شما از اهمیت بسیار بالایی برخورد است.

مهارت هایی که برای اقامت نیروی کار ماهر لازم است:

  • تسلط کامل داشتن به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ، که شما باید به چهار مهارت، خوانایی، شنوایی، نوشتاری و گفتاری کاملا مسلط باشید.
  • مدرک تحصیلی، که بر اساس مدرک تحصیلی شما امتیازات متغیری داده خواهد شد.
  • تجربه ی کاری، هرچه تجربه ی کاری شما باشد در نتیجه امتیاز بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت.
  • شرایط سنی
  • مجرد و یا متاهل بودن
  • دریافت پیشنهاد کاری برای استخدام ۱۰۰ درصد