معرفی دهکده گیتورن درهلند

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
معرفی دهکده گیتورن درهلند
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
16 مهر 1401
1186

معرفی دهکده گیتورن درهلند را در این مقاله انجام می‌دهیم .دهکده گیتورن یک ونیز به حساب میآید. ونیزی که این بار نه در ایتالیا بلکه در منطقه خوش آب و هوایی درکشور هلند قرار گرفته است. گیتورن فقط در تلفظ انگلیسی Giethoorn خوانده شده اما هلندی ها به آن، خیتورن می گویند. روستایی است که هیچ اتومبیلی ندارد و رفت و آمد در آن فقط از طریق قایق انجام میشود.

دهکده گیتورن کجاست؟ معرفی دهکده گیتورن درهلند

به طور کل هلندی ها علاقه زیادی به استفاده از اتومبیل ندارند چرا که سوخت در این کشور بسیار گران است. بیشتر اهالی آمستردام با دوچرخه مسیرهای خود را طی می کنند. هوای پاک و آسمان آبی واقعی را در هلند میشود تجربه کرد. اگر بخواهیم از آمستردام به روستای گیتورن برویم، راه زیادی را در پیش داریم اما مطمئنا از گذراندن یک روز کامل در گیتورن، نهایت لذت را خواهیم برد. از آمستردام تا گیتورن حدود ۳ ساعت راه است. در ابتدا بلیط قطار شهر میپل را تهیه کرده و بعد با اتوبوس شماره ۷۹ به این دهکده خواهید رسید.

دهکده گیتورن چگونه پدید آمد؟ معرفی دهکده گیتورن درهلند

در گذشته گیتورن منبع خوبی از ذغال سنگ بوده است. گودال هایی که بر اثر استخراج ذغال سنگ بر روی زمین ایجاد شده بود، به مرور توسط دریاچه های اطراف این روستا پر از آب شد و روستایی زیبا و حیرت انگیز پدید آمد. مردم این روستا، اولین بار در سال ۱۲۳۰ میلادی پا به این منطقه گذاشتند. در آن زمان، شاخ بزهای فراوانی در این منطقه وجود داشت که در اثر مرگ دسته جمعی بزهای منطقه در سیل به جای مانده بودند. همین امر موجب نامگذاری این منطقه شد. گیتورن به معنای “شاخ های بز” میباشد.

قایق سواری در گیتورن

همه چیز در ونیز هلند تماشاییست. برای این که بتوانید در تمام دهکده گردش کنید، سوار یک قایق مسافربری شوید. دو نوع قایق در هر ایستگاه قراردارد. قایق های کوچک اختصاصی که بلیط ۵۰ یورویی دارند و قایق های مسافربری بزرگی که ۱۵ یورویی هستند و تعداد زیادی مسافر را جابجا می کنند. این قایق ها سقف های شیب داری دارند و بهترین گزینه در روزهای بارانی برای جابجایی میباشند. در میان تماشای خانه های زیبای این روستا، سه خانه جدا افتاده را مشاهده میکنید که شبیه یک جزیره در میان آب ها قرار گرفته اند و حتی پلی برای عبور از آب ها در آن قرار ندارد.
مردم گیتورن یا قایق اختصاصی دارند و یا روبروی خانه هایشان پل های زیبایی قرار گرفته که اصلا نیازی به پرداخت این هزینه ها به صورت روزانه را برای جا به جایی ندارند. این قایق ها بیشتر برای گردشگران استفاده میشود تا تمام روستا را در ۳۰ دقیقه تماشا کنند. جالب است بدانید که در چهار راه های کانال ها، آینه ای نصب شده تا از تصادفات کانالی پیشگیری شود.

در اینجا مقاله معرفی دهکده گیتورن درهلند به پایان رسید .نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به دارالترجمه رسمی کرمانشاه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط صفحه نخست