معرفی شهرلیدن در هلند

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
معرفی شهرلیدن در هلند
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
16 مهر 1401
1267

معرفی شهرلیدن در هلند را در این مقاله انجام می‌دهیم .شهر لیدن به عنوان یکی از شهرهای علمی و دانشگاهی در کشور هلند مشهور است. شهری که افراد علمی برجسته ای را هم چون کنستانتین هویگنس، رنه دکارت و یوستوس لیپسیوس در دانشگاه های بین المللی خود پرورانده . دانشگاه های شهر لیدن در صده های شانزده و هفده به عنوان بهترین و بزرگ ترین دانشگاه های اروپا شناخته میشد.

جمعیت شهر لیدن

شهر لیدن با جمعیتی بالغ بر ۱۱۷۰۳۸ نفر جزء پنجمین شهر های بزرگ کشور هلند به حساب میاید. لیدن به طور کلی با توجه به نزدیک بودن به دو شهر دیگر در همسایگی خود با نام های فورسخوتن و لیدردورپ جمعیتی نزدیک به ۲۵۰۰۰۰نفر را در خود جا داده است. این شهر در قسمت جنوبی کشور هلند و در جوار لاهه قرار دارد.

اطلاعات جالبی از شهر لیدن معرفی شهرلیدن در هلند

گردشگران تور هلند جالب است بدانند که لیدن در ابتدا به عنوان یک روستای کوچک با جمعیتی محدود شکل گرفت که بعده ها گسترش پیدا کرد و یکی از شهرهای مهم هلند به شمار رفت. در ابتدا هم با نام لیتون شناخته شده بود. شهر لیدن با توجه به موقعیت مناسب قرار گیری اش در یکی از بهترین مکان های کشور هلند در سال ۱۲۶۶ به عنوان شهری برای مردم معرفی شد. همچنین به کمک مردمان فعال خود در صنعت های گوناگون مانند تولید پارچه توانست پیشرفت های زیادی داشته باشد. پس از گذشت چندین سال تا جایی که جمعیت شهر مرز ۴۰۰۰ نفر را طی کرد با استقبال خوبی از سوی گردشگران تور هلند قرار گرفت.
شهر لیدن به خودی خود دارای جاذبه های گردشگری بی شماریست که هر گردشگر خارجی را برای بازدید به سوی خود جذب میکند. بناها و عمارت های قدیمی، کانال های آب، رصد خانه و کتابخانه دانشگاهی عظیمی که در آن کتاب های پارسی نیز به وفور پیدا می شود از جاذبه های دیدنی فوق العاده لیدن به حساب می رود. با قدم زدن در کوچه های لیدن ، تماشای بافت قدیمی شهر با آب و هوایی معتدل و خنک می تواند برای شما گردشگران تور هلند لذت بخش باشد.

در اینجا مقاله معرفی شهرلیدن در هلند به پایان رسید .نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به دارالترجمه رسمی کرمانشاه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط صفحه نخست