معرفی شهرهارلم درهلند

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
معرفی شهرهارلم درهلند
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
16 مهر 1401
1157

معرفی شهرهارلم درهلند را در این مقاله انجام می‌دهیم .هارلم (Haarlem) شهر تاریخی کوچک که در فاصله کمی از غرب آمستردام پایتخت هلند قرار گرفته است و مورد توجه بسیاری از گردشگران در تور هلند برای یک گشت تاریخی قرار می گیرد.

هارلم (Haarlem)،پایتخت هلند شمالی

در سرزمین netherland با فرهنگ های مختلفی که در آن است هارلم، پایتخت هلند شمالی به حساب میرود که در حاشیه ی شمال رندستد، یکی از متراکم ترین بافت های شهری در اروپا واقع شده و طبق آمار ۲۰۱۷ شهر هارلم حدود ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارد.

قطار ۱۵ دقیقه ای آمستردام-هارلم روزانه تعداد زیادی از افراد را از سراسر کشور برای کار به این شهر میرساند.

شهرهارلم بر روی رود اسپارن و در فاصله ۲۰ کیلومتری از آمستردام قرار دارد. هارلم مرکز پرورش گلهای زیبایی در هلند میباشد.

همینطور داستان زیبا و خاطره انگیز پتروس متعلق به شهر هارلم است.

خیابانها و ساختمان های هارلم معرفی شهرهارلم درهلند

موزه های شهر هارلم از مجموع کل موزه های شهر های دیگر هلند بیشتر بوده و همچنین این شهر بالاترین رتبه در موزه های از بین رفته را نیز دارد.

تعداد زیادی از خانه های شهر حیاط های مشترکی دارند که دور تا دور این حیاط را ساختمان های بزرگ با پنجره های بزرگ و معماری خاص قرار گرفته اند و به “هافج” معروفند و به نوبه خود جزو آثار تاریخی شهر محسوب میشوند.

معماری شهرهارلم به خاطر قصرهای بزرگ، کلیساهای قدیمی و ساختمان هایی که بیش از ۸۰۰ سال قدمت دارند منحصر به فرد استو همین موضوع باعث جذب بسیاری از گردشگران شده است.

در سال ۱۵۷۶ شهر هارلم یک از بدترین بلایای ممکن را به خود دید و دچار یک آتش سوزی بسیار بزرگ شد. خیل عظیمی از خانه های این شهر با چوب ساخته شده بودند و در نتیجه شعله های آتش غیرقابل مهار بودند و بسیاری از ساختمان ها، کلیساها و درمانگاه های این شهر از بین رفتند.

در اینجا مقاله معرفی شهرهارلم درهلند به پایان رسید .نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به دارالترجمه رسمی کرمانشاه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط صفحه نخست