معرفی شهر آمستردام در هلند

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
معرفی شهر آمستردام در هلند
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
16 مهر 1401
1326

معرفی شهر آمستردام در هلند را در این مقاله انجام می‌دهیم .آمستردام پایتخت کشور هلند است که در غرب هلند قرار دارد. در این شهر حدود یک میلیون نفر اقامت دارند که نیمی از آنها خارجی هستند و حتی ایرانیان هم در این شهر سکونت دارند. شهر آمستردام دارای معماری سنتی و بناهای تاریخی زیادیست و همچنین به دلیل وجود کافی شاپ ها و کانال های آبی که دارد شهرت دو چندانی پیدا کرده است. آمستردام با توجه به اینکه پایتخت کشور هلند میباشد اما شهری مقرون به صرفه و به نسبت دیگر پایتخت های اروپایی ارزان تر است و گردشگران به راحتی می توانند سفر ارزان و شادی را درآمستردام سپری کنند. کشور هلند جزء اتحادیه اروپا است بنابراین واحد پول آن یورو می باشد اما در گذشته واحد پولش فلورن یا گلدر هلندی بوده است.

تاریخچه شهر آمستردام

آمستردام از شرق به دریاچه ایسل میر و از غرب به دریای شمال و آب های آزادد متصل میشود. این شهر با مساحت ۲۱۹ کیلومتر مربع جمعیتی حدود ۸۵۱۰۰۰ نفر را در خود جای داده است. قسمت های اصلی شهر آمستردام در قرون وسطا بوجو آمده و در قرهای بعدی شروع به توسعه کرده و تبدیل به یکی از بنادر تجاری مهم شده است. بعد از آن در اطراف کانال های آب خانه های بزرگ و زیبایی برای ثروتمندان ساخته شد که تا به امروز تعدادی از آنها هنوز باقی است و به عنوان جاذبه توریستی مورد بازدید قرار میگیرند.

غذاهای معروف آمستردام معرفی شهر آمستردام در هلند

غذاهای محلی آمستردام و کشور هلند شاید به اندازه غذاهای چینی و فرانسوی شهرت نداشته باشند اما قطعا به همان اندازه خوش طعم و لذیذ اند. در سفر به آمستردام حتما به رستوران های لوکس و خیابانی هم سر بزنید و طعم غذاهای محلی این شهر را بچشید.اسم برخی از این غذا ها را برایتان می نویسیم

  • داچ نیو هرینگ
  • کراکت
  • بیتربالن
  • استروپوافل
  • کاس

آب و هوای شهر آمستردام معرفی شهر آمستردام در هلند

شهر آمستردام دارای آب و هوای نسبتا معتدلی است و میزان بارش برف اندک در این شهر به طور کلی اندک است و همچنین در تابستان هم هوا بسیار گرم نمی شود اما مردم این شهر در طول سال شاهد بارندگی باران های زیادی هستند. اگر شهر آمستردام را از نظر میزای بادهای سالانه مورد بررسی قرار دهیم باید گفت که در طول سال وزش باد زیاد میباشد حتی در طول تابستان هم موج بادها وجود دارند. بهترین زمان سفر به شهر آمستردام، فصل تابستان میباشد چرا که در این فصل هوا در شرایط عالی قرار دارد اما این نکته را در نظر بگیرید که تابستان فصل توریستی آمستردام است و گردشگران زیادی در این زمان سفر می کنند همین امر سبب بالا رفتن قیمت هتل ها می شود.

در اینجا مقاله معرفی شهر آمستردام در هلند به پایان رسید .نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به دارالترجمه رسمی کرمانشاه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط صفحه نخست