معرفی شهر اسکندریه در مصر

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
معرفی شهر اسکندریه در مصر
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
07 مرداد 1401
34

معرفی شهر اسکندریه در مصر را در این مقاله انجام می دهیم. این شهر از نظر اقتصادی به صنایع مختلفی در بخش های نظیر: کشاورزی با کاشت گندم و گوجه فرنگی، صنعت چرم، صنایع شیمیایی، نفت و گاز، برق، صنایع نساجی، بخش دامداری با پرورش گاو، گوسفند، ماهی و مرغ، صنایع معدنی مثل سنگ و آهن و همچنین صنعت گردشگری وابسته است.

معرفی شهر اسکندریه در مصر

اسکندریه یکی از شهر هایی که هنگام سفر به کشور مصر نباید از دست داد شهر بندری و زیبای اسکندریه (Alexandria) که به عروس مدیترانه شهرت دارد، می باشد. این شهر که توسط اسکندر مقدونی ساخته شد در بخش شمالی کشور که به دریای مدیترانه متصل است واقع شده است. قدمت این شهر به قرن چهارم قبل از میلاد بر می گردد و بعد از شهر قاهره دومین شهر مهم کشور مصر می باشد که هم از نظر اقتصادی و هم بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مکان های دیدنی

کاخ راس التین: یکی از قدیمی ترین کاخ های کشور مصر و شهر اسکندریه می باشد که در بخش ساحلی دریای مدیترانه بنا شده است. این کاخ که در سال ۱۸۳۴ میلادی به دستور محمد علی پاشا، به سبک معماری اروپایی و به وسیله معماران خارجی و مصری در مدت یازده سال ساخته شد بسیاری از اتفاقات تاریخی از قیام محمد علی پاشا تا پایان سلسله علوی و عزل و تبعید ملک فاروق را در خود دیده است. همچنین دلیل نامگذاری این کاخ به نام راس التین وجود درختان انجیر (تین) در آن منطقه بوده است.

سالن تئاتر رومی: این سالن که در مرکز شهر واقع شده است به سبک رومی بنا شده و به زمان حکومت رومی ها و قرن چهارم میلادی بر می گردد. این سالن تئاتر به صورت تصادفی در سال ۱۹۶۰ میلادی زمانی که پژوهشگران لهستانی در حال خاک برداری برای جستجوی آرامگاه اسکندر مقدونی بودند، کشف شد.

در اینجا مقاله معرفی شهر اسکندریه در مصر به پایان رسید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به دارالترجمه رسمی کرمانشاه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط صفحه نخست