معرفی شهر البوکرکی در آمریکا 

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
معرفی شهر البوکرکی در آمریکا 
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
02 تیر 1401
18

معرفی شهر البوکرکی در آمریکا را در این مقاله انجام می‌دهیم . البوکرکی در سال ۱۷۰۶ با نام «رانچوس د آلبوکرکی»، در حقیقت به عنوان یکی از پاسگاههای استعماری اسپانیا در کنار راه معروف به «کامینو رئال» که مسیر قدیمی برای بازرگانی بین سانتافه (مرکز نیومکزیکو) و مکزیکوسیتی بود تأسیس شده است. نام این دهکده برگرفته از نام شهر آلبوکوئرکه در اسپانیا الگو گرفته شد و در آغاز شبیه به یک روستای سنتی اسپانیایی بود.

تاریخچه شهر البوکرکی

این دهکده دارای یک میدان مرکزی بود و یک کلیسا که ساختمان های دولتی این میدان را احاطه کرده بودند. این میدان و کلیسای سان فیلیپه دنری که در سال ۱۷۹۳ ساخته شده است هنوز هم موجود و برپا هستند و مرکز شهر قدیم البوکرکی را تشکیل می دهند خود یک جاذبه تاریخی هستند. مرکز شهر جدید در منطقه ای جنوبی تر از مرکز قدیم قرار گرفته است .این شهر که در سال ۱۷۹۷ میلادی بنیاد شده در سال ۱۸۳۲ رسماً عنوان شهر را گرفت و در سال ۱۹۱۲ به ایالت نیومکزیکو پیوست.

جمعیت شهر البوکرکی

جمعیت شهر ۵۵۳ هزار نفر و همراه با توابع آن که در سال ۲۰۱۱ حدود ۹۹۰ هزار نفر پیش بینی میشده

مردم شهر البوکرکی

۴۲٫۱ درصد از جمعیت شهر البوکرکی سفیدپوستان ، و ۴۶٫۷ درصد از جمعیت هیسپانیک یا لاتین تبار ان هستند. سیاهپوستها ۲٫۷ درصد و سرخ پوستها ۳٫۸ درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند. ۲٫۵ درصد نیز زردپوست (آسیایی) میباشند

فرهنگ شهر البوکرکی

البوکرکی ۳۰۰ سازمان، موزه، جشنواره و انجمن در زمینه هنرهای تجسمی، موسیقی، رقص، ادبیات، فیلم، قوم نگاری، و صنایع دستی را دارا میباشد.بزرگترین جشنواره بالون جهان هر ساله در ابتدای ماه اکتبر در شهر البوکرکی برگزار می شود. و همینطور سریال تلویزیونی برکینگ بد (قانون شکن) در شهر البوکرکی ساخته شده است.

جاذبه های گردشگری شهر البوکرکی معرفی شهر البوکرکی در آمریکا 

این شهر دارای آب و هوایی مناسب است بنابراین طبیعتی بسیار زیبا و کم یاب دارد و با داشتن جاذبه های گردشگری طبیعی گوناگون، همه ساله پذیرای گردشگرانی از سراسر دنیا است.

بیابان اوجیتو ناحیه بیابانی «اوجیتو» (Ojito) در حدود یک ساعت و نیم از شمال «آلبوکرک» (Albuquerque) فاصله دارد و چشم اندازهای بی نظیری در کنار خرابه های باستانی «پائوبلان» (Puebloan) وجود دارد که از آن ها حفاظت می شود.این منطقه توسط BLM اداره می شود و مسیر پیاده روی و اسب سواری برای گردشگران و علاقه مندان به این منطقه فراهم شده است.

در اینجا مقاله معرفی شهر البوکرکی در آمریکا به پایان رسید .نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به دارالترجمه رسمی کرمانشاه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط صفحه نخست