معرفی شهر تورنتو در کانادا

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
معرفی شهر تورنتو در کانادا
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
02 تیر 1401
15

معرفی شهر تورنتو در کانادا را در این مقاله انجام می‌دهیم . کلان شهر تورنتو (GTA) شامل بخش مرکزی شهر تورنتو و چهار شهرستان پیل، هالتون، دورهام و یورک میباشد. شهرستانهای دیگر در امتداد ساحل دریاچه انتاریو زندگی می‌کنند. تورنتو در مرکز استان انتاریو و در کشور کانادا قرار گرفته است.

معرفی شهر تورنتو در کانادا

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و یکی از بزرگترین شهرهای آمریکای شمالی به حساب میاید. اگرچه افتخار پایتخت بودن به «اوتاوا» تعلق دارد اما بسیاری از صنایع کانادا در تورنتو قرار گرفته اند. به همین دلیل، برای کسانی که تازه به این شهر مهاجرت کرده‌اند، تورنتو فرصتهای اقتصادی زیادی وجود دارد.

تورنتو در هر ساله به عنوان یکی از بهترین و جذاب ترین شهرهای جهان انتخاب می‌شود. این شهر از نظر پیشرفت، توسعه، امنیت، آینده شغلی، تحصیل و به طور کلی زندگی ایده آل، شهره عام و خاص میباشد.

تاریخ شهر تورنتو

این شهر در ۶ مارس ۱۸۳۴ رسماً به تورنتو تبدیل شد اما در واقع تورنتو ریشه های بسیار قدیمی‌تردارد! در اوایل دهه ۱۶۰۰، یک مرد فرانسوی به نام «اتین بروله» توسط مکتشف معروف «ساموئل دی شامپلین» به مکانی که هنوز کانادا نام نگرفته بود فرستاده شد تا چیزی برای کشف پیدا کند.

او مسیرهای رودخانه‌ای و حمل و نقل را از سنت لارنس تا دریاچه هرون گرفته تا دریاچه‌های سوپریور و میشیگان و سرانجام دریاچه انتاریو، یکی پس از دیگری طی کرد. مردم بومی هورون قرن‌ها این منطقه را در بین رودخانه‌های هامبر و دون می‌شناختند و مدت‌ها بود که آن را «تورنتو به معنای مکانی برای ملاقات» نام گذاری کرده بودند .

جمعیت تورنتو

این کلان شهر حدود ۶٫۵ میلیون نفر جمعیت رادر خود جا داده است که از میان آنها ۳ میلیون نفر در بخش مرکزی یعنی خودِ شهر تورنتو زندگی می‌کنند. مساحت تورنتو مساحتی در حدود ۶۳۰ کیلومتر است.

تورنتو یکی از چند فرهنگی‌ترین شهرهای جهان به حساب میاید که زندگی در آن را به یک تجربه چند ملیتی فوق‌العاده جذاب تبدیل کرده است. زبان مردم تورنتو انگلیسی ست اما بیش از ۱۴۰ زبان و گویش در این شهر صحبت می‌شود و تقریبا نیمی از جمعیت تورنتو در خارج از کانادا متولد شده‌اند.

یک نکته قابل توجه تین است که جمعیت ایرانیان تورنتو در سرشماری سال ۲۰۱۶ چیزی در حدود ۹۷٫۱۱۰ هزار نفر تخمین زده شده است. این آمار از یک سو به دلیل تقاضای کانادا و از سویی دیگر علاقه ایرانیان به مهاجرت به این کشور، سال به سال در حال افزایش میباشد.

آب و هوای تورنتو تورنتو شهری چهار فصل میباشد. در حالی که در زمستان‌ها به اندازه بسیاری از مناطق دیگر کانادا خیلی سرد نیست اما سرما در این شهر طولانی میشود . از دسامبر تا مارس (تقریباً از ۱۰ آذر تا ۱۰ فروردین) حدود چهار ماه هوا سرد و زمستانی دارد.

اقتصاد در تورنتو وبسایت فوربس مقاله‌ای را با عنوان «قدرتمندترین شهرهای جهان» در آگوست سال ۲۰۱۴ منتشر کرد که در بین آنها تورنتو در لیست ۱۰ شهر برتر قرار گرفته بود . به نقل از فوربس، شهرهای قدرتمندی مانند تورنتو به دلیل بزرگی اقتصاد، پیش بینی آینده، هزینه‌‌ها و کیفیت زندگی، سرمایه گذاران زیادی را همیشه به خود جذب می‌کنند.

هزینه‌های زندگی در تورنتو زندگی در تورنتو به ویژه در نزدیکی مرکز شهر گران به حساب میاید. اجاره خانه در کانادا بالا است و سایر هزینه‌های ماهانه مانند تلفن، برق، مواد غذایی و ترانزیت نیز ارزان نمیباشند . بر طبق بررسی تحلیلگران، برای گذراندن زندگی در تورنتو، یک شخص باید ۴۰۵۸۳ دلار (به غیر از کسر مالیات) حقوق دریافت کند تا بتواند هزینه‌های زندگی در شهر را تأمین نماید.

در اینجا مقاله معرفی شهر تورنتو در کانادا به پایان رسید .نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به دارالترجمه رسمی کرمانشاه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط صفحه نخست