معرفی شهر قاهره در مصر

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
معرفی شهر قاهره در مصر
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
07 مرداد 1401
34

معرفی شهر قاهره در مصر را در این مقاله انجام می دهیم. قاهره پایتخت مصر و بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر در جهان عرب، خاورمیانه و آفریقا به شمار می رود. این شهر همچنین ششمین شهر پرجمعیت جهان است. قاهره در بخش شمال شرقی مصر در نزدیکی دلتای نیل جای دارد، رود نیل از میانش می گذرد و دریای مدیترانه در ۱۶۵ کیلومتری شمال آن قرار دارد.

معرفی شهر قاهره در مصر

شهر قاهره که یکی از بزرگ ترین شهرهای آفریقا است و بیش از ۱۰۰۰ سال است که در همان مکان در کرانه های رود نیل و در ساحل شرقی واقع شده است. قاهره که در شمال شرقی کشور مصر قرار دارد، دروازه ای برای ورود به دلتای نیل است. مساحت شهر قاهره ۴۵۳ کیلومتر مربع است. .کلان شهر قاهره با ۲۰٬۴۳۹٬۰۰۰ نفر و ۸۶۳۶/۹ کیلومتر مربع مساحت، از بزرگترین و پرجمعیت ترین کلان شهرهای جهان است

جمعیت شهر قاهره

جمعیت قاهره تا سال ۲۰۲۰ به ۲۰.۹۰۱.۰۰ نفر رسید که این جمعیت نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۲.۰۳ درصد افزایش داشت. تراکم جمعیت این شهر نیز ۱۵۰۰۰ نفر در هر کیلومتر مربع است که این جمعیت باورنکردنی است.

قاهره یک شهر بیابانی است و دارای آب و هوای خشک و گرم است. به این ترتیب در این شهر شاهد تابستان های بسیار گرم و خشک خواهیم بود و زمستان نیز آب و هوای این شهر معتدل است. میانگین دما در شهر قاهره در فصول گرم ۳۵ درجه سانتیگراد بوده و میانگین دما در فصول سرد به ۹ درجه سانتیگراد می رسد.

قاهره یک شهر باستانی است که اتفاقاً یک کلانشهر مدرن هم به حساب می آید. قاهره یکی از بزرگترین شهرهای خاورمیانه است و مشکلات ترافیکی و سر و صدای زیادی دارد. در نتیجه اگر با شلوغی زیاد مشکلی ندارید و به دنبال تنهایی نیستید، شهر قاهره می توند مکان خوبی برای کشف های تاریخی و فرهنگی مصر باشد.

در اینجا مقاله معرفی شهر قاهره در مصر به پایان رسید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید به دارالترجمه رسمی کرمانشاه مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط صفحه نخست