مدارک وشرایط اخذ ویزای تحصیلی

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
مدارک وشرایط اخذ ویزای تحصیلی
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
19 آگوست 2019
326

ویزای تحصیلی یکی دیگر از شرایط اخذ اقامت موقت در دیگر کشورها می باشد. امروزه افراد زیادی برای ادامه تحصیل به دیگر کشورها بصورت موقت مهاجرت می کنند.

برای اخذ اقامت تحصیلی باید یکسری مدارک را از پیش اماده کرده و سپس ببینید که آیا شرایط عمومی اخذ ویزای تحصیلی از کشور مورد نظر خود را دارید یا نه؟

شرایط اخذ ویزای تحصیلی:

  • اولین نکته ای که بسیار حائز اهمیت است، پذیرش از سوی یکی از مراکز تحصیلی، کشور مورد نظرشما می باشد، در ابتدا شما باید مدارکی را برای آن مرکزی که قصد ادامه تحصیل در آنجا را دارید ارسال کنید و منتظر بمانید تا برای شما دعوتنامه تحصیلی ارسال شود.
  • همانطور که می دانید ، شما برای مهاجرت کردن به یک کشور دیگر ، باید دانش زبانی خود را ارتقا دهید و برای اینکه شانس شما برای اخذ ویزا بیشتر باشد بهتر است مدرک آیلس و یا تافل، ارائه داده شود.
  • بعضی از مراکز تحصیلی در خارج از کشور، شرط سنی را نیز در نظر میگیرند، منظور این است که، نباید با دیگر متقاضیان اختلاف سنی زیادی داشته باشید. البته این مورد شامل تمامی مراکز تحصیلی نمی شود.

مراحلی که برای ویزای تحصیلی لازم می باشد:

معمولا لیست مدارک با توجه به کشور مقصد متغیر است، ولی مدارکی مانند گذرنامه دارای اعتبار، شناسنامه، کارت ملی، گواهی پذیرش تحصیلی، مدارک تحصیلی (گواهی پایان دوره دبیرستان، پیش‌دانشگاهی، کارشناسی یا کارشناسی ارشد)، عکس، اسناد تمکن مالی و… از جمله موارد مشترک در لیست مدارک درخواستی سفارت‌خانه‌ها برای صدور ویزای تحصیلی قرار دارند.

البته نسخه اصلی مدارک باید به همراه ترجمه به سفارت ارائه شوند. معمولا اغلب کشورها با متقاضیان ویزای تحصیلی مصاحبه نیز انجام می‌دهند.

مطالب مرتبط صفحه نخست