یادگیری زبان انگلیسی و راهکارهایی برای فراگیری راحت تر آن

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
یادگیری زبان انگلیسی و راهکارهایی برای فراگیری راحت تر آن
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
07 جولای 2019
265

یادگیری زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. اما همانطور که میدانید گاهی اوقات ممکن است خسته کننده و کسل کننده بنظر بیاید. شما با یادگیری زبان دوم با فرهنگ، رسم و رسوم، عادات و … کشورهای مختلف آشنا شد و ممکن است بخواهید برای آینده ی خود در یک کشور دیگر ادامه تحصیل داده و یا حتی بخواهید برای رونق دادن به کسب و کار خود مهاجرت کنید. ما در این مطلب قصد داریم راهکارهایی را به شما معرفی کنیم که یادگیری زبان انگلیسی برایتان لذت بخش باشد.

اما پیش از معرفی راهکارها، بهتر است چند نکته را برای شما ذکر کنیم:

  • هنگامی که شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنید، توقع نداشته باشید که تلفظ ای شما همانند یک فرد انگلیسی زبان که زبان مادری اش، زبان انگلیسی است، باشد. باید به مرور زمان و با تمرین و تکرر بتوانید لهجه ی خود را تغییر داده و تلفظ درست کلمات را یاد بگیرید.
  • سعی کنید از منابع آموزشی معتبر و قابل دسترس استفاده کنید، شاید عده ای تصور میکنند که باید در ابتدا تمامی منابع را در اختیار داشته باشند، اما لازم نیست که شما در ابتدا به تمامی منابع دسترسی داشته باشید، زیرا این کار ممکن است باعث سردرگمی و حتی ترس و وحشت شما نسبت به زبان انگلیسی شود.

اطلاعاتی که در این مطلب ذکر می شود بسیار کاربردی بوده و قطعا می تواند در بالا بردن سطح توانایی های شما رد یادگیری زبان انگلیسی کمک شایانی کند، بنابراین با دقت مطالب ذکر شده را مطالعه کنید.

خواندن زبان انگلیسی را جزو عادات روزانه ی خود قرار دهید:

منظور از این جمله این است که: سعی کنید هر روز با زبان انگلیسی سروکار داشته باشید، ممکن در ابتدا تصور کنید که چه کار و سخت و طاقت فرسایی پیش رو دارید، اما ما در این مورد سه راه حل را به شما پیشنهاد می کنیم:

  1. روزی ۱۰ دقیقه با زبان انگلیسی سروکار داشته باشید، سعی کنید خود را عادت دهید که حتما در طول روز ۱۰ دقیقه زبان انگلیسی جزو برنامه های روزانه شما باشد و به مرور زمان این مدت زمان ۱۰ دقیقه را به دفعات بیشتر تکرار کنید.
  2. سعی کنید در تقویم و یا دفتر یادداشت خود که کارهای روزانه ی خود را یادداشت می کنید، حتما خواندن زبان انگلیسی را هم یادداشت کنید.
  3. سعی کنید یادگیری زبان انگلیسی را با کارهای مورد علاقه خود شروع کنید. منظور این است که، اگر به دیدن فیلم علاقه دارید، ژانر مورد علاقه ی خود را با زیرنویس ببینید و یا موسیقی را با متن انگلیسی گوش دهید و….

این نکته را در نظر داشته باشید که حتما لازم نیست که تمامی مهارت های زبان انگلیسی را به یکباره با هم یاد بگیرید، زیرا قطعا یک پروسه ی کسل کننده و خسته کننده خواهد بود، سعی کنید شرایط را برای خود سخت نکرده و طوری زبان دوم را فرا بگیرید که برایتان لذت بخش و هیجان انگیز باشد.

مرور مطالعات خود:

شما باید تمام نکاتی که روز قبل مطالعه کرده اید را مرور کنید. از آنجایی که ذهن برای یادآوری کلمات به مرور و تکرر نیاز دارد، بنابراین شما باید سعی کنید هر نکته ای که دیروز آموخته اید را امروز مرور کنید.

به یاد داشته باشید که شما یک زبان آموز مبتدی هستید بنابراین برای اینکه بتوانید سطح دانش زبانی خود را ارتقا دهید باید حتما مطالبی را که در روز گذشته آموخته اید را مرور کنید وگرنه تا آخر هفته آنها را بطور کامل فراموش خواهید کرد.

برای انجام این کار بهتر است؟

  1. یک دفترچه یادداشت کوچک همراه خود داشته باشید و تمامی نکات جدیدی را که یاد میگیرید در آن یادداشت کنید و روزانه یکبار یا دوبار آنها را مرور کنید.
  2. در مواقعی که تایم آزاد دارید و ذهن شما درگیر مسایل دیگر نیست به هر آنچه که دیروز آموخته اید فکر کنید و سعی کنید تمامی مباحث 

را بیاد آورید.

بیشتر بخوانید:

راه حل هایی برای یادگیری زبان انگلیسی

 لیست واژگان را مطالعه نکنید!

ممکن است این جمله کمی برایتان تعجب آور باشد، حفظ کردن لغات به تنهایی یک روش سنتی بوده و علاوه بر این هیچ کیفیت خوبی نخواهد داشت، زیرا ذهن شما مطالب را بصورت یکنواخت ذخیره خواهد کرد.

پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید با کلمات جدیدی که یا میگیرد جمله بسازید، زیرا این کار باعث یادگیری بهتر و همچنین ماندگاری کلمات در حافظه ی شما می شود. اگر بخواهی تنها لغات را یا بگیرید، در واقع شما با دنیای واقعی در ارتباط نیستید و یادگیری شما هدفمند نخواهد بود.

منظور از ساخت جمله این است:

 eat an apple

an enormous mistake

شما با این روش می توانید یادگیری بسیار موثرتر هدفمند تری داشته باشید.

نکته ی بعدی این است که نباید گرامر را مطالعه کنید.

دستورالعمل ها و نکات بسیار زیادی در رابطه با فراگیری زبان انگلیسی بوسیله ی گرامر وجود دارد اما، ما قصد داریم، در اینجا دلایلی را برای شما ذکر کنیم که این کار اشتباه می باشد:

  1. مطالعه ی گرامر به معنای پیشرفت و ارتقای دیگر توانایی های زبانی شما نیست. زیرا در هنگام فراگیری گرام ذهن شما باید فعالیت بیشتری داشته باشد اما در هنگام صحبت کردن قطعا این چنین نخواهد بود.
  2. نکات گرامری بسیار زیاد و پیچیده هستند و ممکن است باعث سردرگمی شما و حتی ممکن است باعث شود که شما قید یادگیری زبان انگلیسی را بطور کامل بزنید.
  3. نکات گرامری بسیار سخت به یاد می آیند. حتی اگر شما تمامی نکات گرامری را مطالعه کرده باشید و بازهم زمان بسیار زیادی نیاز دارید تا بتوانید تمام آنها را حفظ کرد و در یک موقعیت خاص آن را بیاد آورید. گاهی اوقات پیش می آید که  یک نکته را در چند ثانیه بیان کنید و این قطعا کار بسیار سختی خواهد بود.

در مقالات بعدی نکات بعدی ذکر خواهند شد.