راهکارهایی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

دارالترجمه رسمی در کرمانشاه
راهکارهایی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه
نوشته شده توسط: مهاجر ترنسلیت
22 آگوست 2019
333

یادگیری زبان انگلیسی امروزه یکی از مهم ترین بخش زندگی برخی از افراد شده است. ما در این مطلب قصد داریم راهکارهایی را برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل به شما معرفی کنیم. ممکن است برخی از افراد بخاطر مسافت طلانی و یا هزینه ی کلاس های آموزشی، توانایی شرکت رد دوره ها را نداشته باشند، شما با مطالعه ی این مطلب براحتی میتوانید انگلیسی را در منزل فرا بگیرید.

خودتان را با زبان انگلیسی درگیر کنید:

 برای یادگیری زبان انگلیسی لازم نیست که حتما در یک کشور انگلیسی زبان باشید. شما می توانید بسیاری از کارهای روزمره خود از قبیل: لیست خرید، برنامه های روزانه ی خود، نوشتن خاطرات روزانه خود و حتی گوش دادن به یک موزیک و رادیو نیز می تواند در بالا بردن سطح زبان انگلیسی شما در منزل کمک بسزایی بکند.

با افراد انگلیسی زبان در ارتباط باشید:

شما میتوانید از طریق شبکه های اجتماعی با افرادی که زبان مادریشان انگلیسی است در ارتباط باشید و قطعا این کار می تواند بر روی سطح زبان انگلیسی شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

برای خود یک شریک درسی پیدا کنید

اگر بتوانید به همراه یکی از دوستان و یا اعضای خانواده خود زبان انگلیسی یاد بگیرید قطعا می توانید زبان انگلیسی را بسیار سریع تر و کاربردی تر و سریع تر یاد بگیرید، زیرا: با این روش انگیزه ی بیشتری در شما و شخص مقابل برای آموختن زبان انگلیسی ایجاد میشود و می توانید مشکلات بوجود آمده را در هنگام خواندن نیز برطرف کنید.

از منابع اصلی استفاده کنید:

برای اینکه بتوانید زبان انگلیسی را بسیار کاربردی تر و دقیق تر فرا بگیرید، بهتر است از منابع زبان اصلی، آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید.

سعی کنید از منابع معتبر مختلف استفاده کنید، کتاب ها، مجلات، روزنامه ها، برنامه های تلویزیونی، اخبارو…  زیرا: می توانند تاثیر چند برابر موثرتری برروی یادگیری شما داشته باشند. حتی می توانید از کتاب ها و مجلات الکترونیکی و یا آموزش هایی که در وب سایت ها گذاشته می شود استفاده کنید.

هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید:

مشخص کنید که هدف شما از یادگیری زبان چیست؟آیا به مطالعه ی کتاب های زبان انگلیسی علاقه دارید؟ آیا قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را دارید؟ آیا قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید؟ آیا می خواهید با همکاران خارجی خود گفت و گو و مکاتبه داشته باشید؟ آیا برای تعطیلات می خواهید به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنید؟  بنابراین بهتر است هدف خود را ا یادگیری زبان انگلیسی در ابتدا تعیین کنید.

مهارت شنیداری خود را تقویت کنید:

سعی کنید تا جایی که میتوانید مهارت های شنیداری خود را با گوش دادن به موسیقی، اخبار و رادیو تقویت کنید، ممکن است در ابتدا متوجه حتی یک کلمه هم نشوید، اما به مرور زمان و کم کم می توانید تمامی کلمات و جملاتی که گفته می شود را کاملا متوجه شوید.

مطالعه فرهنگ افراد انگلیسی زبان:

لازم به ذکر است که یادگیری زبان انگلیسی تنها به خواندن گرامر محدود نمی شود. سعی کنید در مورد فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان مطالعه کنید، زیرا: اینکار باعث می شود که شما در مورد نحوه ی برقراری ارتباط افراد و صحبت کردن و رسوم آن کشور آشنا شوید.

از یادگیری خود لذت ببرید:

سعی کنید از راههایی که باعث میشود یادگیری زبان انگلیسی برایتان  لذت بخش تر باشد استفاده کنید، مثلا می توانید از راه حل جدول های متقاطع به زبان انگلیسی استفاده کنید و یا بازی های مختلف به زبان انگلیسی نیز می تواند در یادگیری زبان برایتان بسیار موثر باشد، تنها کافیست با خودتان روراست باشید.

تجربات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید